Licencjat? Magisterka? Doktorat?
Książka lub artykuł?

Dobrze, że jesteś! Poprawimy Twój tekst!

Artykuł


Poprawianie błędów

Nie wystarczy napisać tekst, aby móc go uznać za skończony. Kolejnym etapem naszych prac jest sumienne poprawianie błędów. Sprawdzanie pisowni najtrudniejszych polskich słów przy pomocy słownika języka polskiego nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Czy ktoś może wykonać sprawdzanie pisowni za nas? A może istnieją darmowe narzędzia do sprawdzania pisowni? Sprawdźmy!

Sprawdzanie pisowni języka polskiego

Czy da się poprawiać własne błędy tak, aby być z tekstu zadowolonym? Sprawdzanie tekstów jest czasochłonnym i dość wymagającym procesem. W języku polskim występują różne rodzaje błędów. Należą do nich błędy ortograficzne, błędy interpunkcyjne, błędy odmiany (fleksyjne), błędy leksykalne, błędy składniowe, błędy fonetyczne czy błędy gramatyczne, a wszystkie składają się na błędy językowe.

Sprawdzanie pisowni języka polskiego

Do każdego z rodzajów błędów językowych stosuje się inne zasady postępowania. Poprawiać własne błędy można, ale jest to trudne, jeśli nie mamy w tym doświadczenia. Z pomocą przychodzi nam korektor tekstów online i wbudowane w edytor tekstu narzędzie wykrywania błędów.

Poprawianie błędów w edytorze tekstu

Wiele edytorów tekstu posiada wbudowane narzędzie wykrywania błędów. Najczęściej wykrywa błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Ze względu na ograniczone możliwości algorytmu, nie jest w stanie wykryć wszystkich błędów gramatycznych czy fleksyjnych. Przykładowo – jeśli jeden z wyrazów został odmieniony w kontekście zdania nieprawidłowo, ale jego forma pisowni jest poprawna, wówczas nie zostanie to uznane za błąd. Możemy dany błąd poprawić w każdej chwili, dopóki trwa edycja tekstu.

Poprawianie błędów w edytorze tekstu
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą https://www.atelier-redakcji.eu/oferta

Na całe szczęście istnieją też zaawansowane narzędzia do sprawdzania polskiej pisowni dostępne online. Najbardziej popularne są tzw. Corrector app – specjalne aplikacje do sprawdzania pisowni online. Wszelkie błędy są przez nie zaznaczane, a następnie program sugeruje poprawki. Korektor błędów online może za darmo sprawdzić dowolny tekst, który zostanie przez nas wgrany do jego bazy.

Pozwala to poprawiać własne błędy, bez konieczności zatrudniania do tego dodatkowej osoby. Korektor online jest jednak ograniczonym narzędziem, bazującym – tak jak wbudowana funkcja wykrywania błędów – na sztucznym algorytmie. Czy można poprawiać błędy w sposób wysoce skuteczny? Przekonajmy się!

Korektor tekstu – właściwy człowiek na właściwym miejscu

Sprawdzanie pisowni polskiej czy języka angielskiego staje się coraz popularniejsze. Ze względu na ograniczone możliwości narzędzi, np. korektora tekstu online, sporo osób decyduje się zatrudnić korektora tekstu. Ten wysoce wykształcony i doświadczony człowiek specjalizuje się w poprawianiu błędów gramatycznych, błędów ortograficznych, błędów stylistycznych i wielu innych. Wykrywanie błędów pisowni, sprawdzanie błędów, a następnie poprawianie tekstów to dla niego chleb powszedni.

Korektor tekstu - właściwy człowiek na właściwym miejscu

Często łączy swoją funkcję z funkcją redaktora, co pozwala dodatkowo wpłynąć na jakość merytoryczną i składniową danego tekstu. Ponadto, podczas korekty tekstu, korektor może zwrócić się do autora z prośbą o wyjaśnienie, w szczególności, jeśli dane słowo pochodzi z innego języka, np. języka angielskiego. Korektor w swojej pracy często posiłkuje się słownikami, np. Słownikiem Języka Polskiego PWN. Używanie profesjonalnej literatury, znajomość polskich zasad pisowni to niewątpliwe atuty przemawiające za zatrudnieniem profesjonalisty.

Korektor pisowni – Twój sposób na sukces

Jeżeli pragniesz więc, aby twój tekst poprawiony był rzetelnie i profesjonalnie, skontaktuj się z Atelier redakcji tekstu. Nasz doświadczony zespół podejmie się poprawiania błędów w każdym tekście, jaki zdecydujesz się przesłać. Ze swojej strony gwarantujemy pełen profesjonalizm w poprawianiu błędów pisowni. Zapraszamy do kontaktu!