Licencjat? Magisterka? Doktorat?
Książka lub artykuł?

Dobrze, że jesteś! Poprawimy Twój tekst!

Teksty specjalistyczne

Na czym polega specjalistyczna redakcja i korekta tekstu?


Korekta językowa tekstu specjalistycznego polega na usunięciu wszelkich błędów ortograficznych, gramatycznych i leksykalnych. Ponadto korekta artykułów naukowych obejmuje także poprawienie niedociągnięć w zakresie interpunkcji i stylu naukowego. Zajmiemy się zatem uzupełnieniem brakujących przecinków, które znacznie wpływają na sens wypowiedzi oraz zmienimy środki ekspresji słownej na obiektywne sformułowania i terminy stosowane w danej dziedzinie wiedzy. Dzięki temu ostateczna treść wolna będzie od wszelkiego rodzaju błędów językowych, które mogłyby zachwiać Twoją pozycję eksperta.


Decydując się na korektę tekstów specjalistycznych i technicznych, warto zadbać także o redakcję. W przypadku tekstów naukowych dotyczy ona graficznego opracowania rozdziałów, przypisów oraz bibliografii. Dodatkowo redaktorzy z naszego Atelier redakcji tekstu zajmą się formatowaniem. Ujednolicimy dla Ciebie czcionki, interlinie, marginesy, cytaty oraz poprawimy wykresy, tabele i diagramy. Podczas redakcji merytorycznej ulepszymy przy tym zapis skrótów i użycie terminologii, zwracając przy tym uwagę na ewentualne niejasności i braki spójności. Sprawdzimy przy tym poprawność przywoływanych badań i literatury. Kompleksowa redakcja i korekta tekstu obejmuje zatem całościowe sprawdzenie zarówno treści głównej, jak i aparatu naukowego.


Dlaczego redakcja tłumaczeń jest tak ważna?

Redakcja może dotyczyć także tłumaczeń tekstów specjalistycznych. Korekta tłumaczenia jest szczególnie przydatna, gdy język polski nie jest Twoim językiem ojczystym. Korekta native speakera sprawi, że treść będzie opracowana w zgodzie ze standardami stylu naukowego, brzmiąc przy tym naturalnie dla odbiorcy. Realizacja usług tłumaczenia nie zawsze idzie w parze ze znajomością wymagań stylistycznych. Dodatkowo zajmiemy się formatowaniem i graficznym opracowaniem tekstu w zgodzie z ewentualnymi wytycznymi. W ten sposób pomożemy Ci stworzyć jasną i przejrzystą strukturę.


Wzbogacimy tym samym usługę korekty tekstów naukowych z każdej dziedziny wiedzy. W przypadku korekty tekstu technicznego i naukowego zwrócimy przy tym uwagę na poprawność stosowanej terminologii, tak aby uchronić autora przed ewentualnymi nieporozumieniami związanymi z nieprawidłowym użyciem słów. Przy korekcie prac zajmujemy się także poprawą błędów typowych dla obcokrajowców, wśród których można wymienić nieprawidłową odmianę wyrazów przez przypadki czy niewłaściwe stosowanie czasowników zwrotnych.


Czym odznacza się profesjonalna korekta tekstów naukowych?

Techniczna i językowa korekta pracy uwzględniają przede wszystkim indywidualny styl autora. Staramy się poprawić błędy oraz ulepszyć strukturę tekstu, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznych cech danego wywodu. Dzięki usunięciu powtórzeń, opracowaniu akapitów oraz skróceniu zbyt długich i skomplikowanych zdań, Twój tekst stanie się atrakcyjny i przyjemny w odbiorze. Dzięki temu zachęcisz czytelników do wnikliwego zapoznania się z przygotowaną treścią.


Dodatkowo korekcie specjalistycznej towarzyszą konsultacje. Zaznaczamy pewne błędy i sugerujemy inną formę sformułowania myśli, jednak ostateczna decyzja należy do twórcy, który zachowuje pełną decyzyjność na każdym etapie korekty tekstów przetłumaczonych i autorskich. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy w stanie kompleksowo odpowiedzieć na potrzeby każdego zleceniodawcy. Profesjonalna korekta native speakera odznacza się przy tym szczegółowością i zaangażowaniem. Jesteśmy w stanie poprawić każdy, nawet najmniejszy błąd i wyeliminować wszystkie niedociągnięcia.


Postaw na kompleksową redakcję artykułów naukowych!

Korekta specjalistyczna tekstu to świetne rozwiązanie dla każdej osoby, której zależy na tym, aby treść była przedstawiona w spójnej i atrakcyjnej pod względem kompozycji formie. Dla wielu autorów jest to także znaczna oszczędność czasu, którą można poświęcić na rozwój kariery zawodowej oraz naukowej. W przypadku wywodów przeznaczonych do publikacji lub oceny, korekta zmniejsza stres związany z późniejszym czytaniem pracy przez ekspertów. Wszystkie korekty tekstu przygotowywane są przy zachowaniu dyskrecji, dzięki czemu możesz skorzystać z naszych usług także w celach zawodowych i biznesowych.


Korekty tekstu wykonujemy w przewidzianym terminie i w sposób ustalony razem z autorem. Oferujemy redakcję w cenie od 9 zł za stronę. Cena korekty tekstu może jednak zmienić się w zależności od specyfiki treści. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. W celu zgłoszenia tekstu wystarczy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Już dziś poznaj wycenę swojego zamówienia!