Licencjat? Magisterka? Doktorat?
Książka lub artykuł?

Dobrze, że jesteś! Poprawimy Twój tekst!

Artykuł


Przegląd narzędzi do pisania prac: Pages od Apple

Myśląc o rozwijającej się branży technologicznej, innowacyjnych rozwiązaniach i zaskakującej przyszłości, w głowie rodzi się jeden obraz – Apple mający siedzibę w malowniczym Cupertino. To właśnie w tym miejscu narodziły się rewolucyjne technologie, czyli owiany sławą iPhone, MacBook, iMac, a także efektywne narzędzia, które pozwalają na rozwijanie kreatywności. Jednym z nich jest Pages. Ten niezwykle praktyczny edytor tekstu od Apple spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Pages: edytor tekstu opracowany przez Apple

Pages największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych. Według najnowszych statystyk jest tam najczęściej wykorzystywanym edytorem tekstu wśród firm zatrudniających ponad 10 000 pracowników, których roczne dochody wahają się od 1 do 10 milionów dolarów.

Edytor tekstu Pages ma swoje początki w 2005 roku. To wtedy firma Apple z siedzibą w Cupertino stworzyła iWork, czyli kreatywne narzędzie, którego celem miała być rewolucja w sposobie tworzenia i edytowania dokumentów. To właśnie Pages stał się jego integralną częścią, oferując swoim użytkownikom niesamowity komfort pisania i edycji dokumentów.

Przez ponad 18 lat edytor tekstu przeszedł wiele aktualizacji i poprawek. Było to koniecznością ze względu na intensywnie rozwijającą się technologię, a tym samym coraz większe potrzeby użytkowników urządzeń i narzędzi Apple. Każda aktualizacja systemów operacyjnych macOS wzbogaciła edytor tekstu o nowe możliwości i przydatne funkcje. Takie działania miały na celu poprawę efektywności pracy z tym praktycznym narzędziem.

Edytor tekstu Pages to narzędzie intuicyjne w obsłudze, dlatego jest z powodzeniem wykorzystywany wśród firm oraz osób prywatnych. Stanowi efektywny i skuteczny sposób na tworzenie różnego rodzaju treści, zapewniając im estetyczny wygląd.

Jakie zalety ma Pages?

Edytor tekstu od renomowanej marki Apple to narzędzie wyposażone w zaawansowane funkcje, które jest integrowane z systemem iWork. Jego popularność wynika z niesamowitej funkcjonalności, efektywności i wszechstronnego zastosowania. 

Z edytora tekstu Pages mogą korzystać wszyscy użytkownicy mający dostęp do macOS i iOS. Dzięki niemu można skutecznie i szybko formatować tekst, tworzyć tabele, grafiki, wykresy i prezentacje. Wszystko za sprawą zintegrowanego systemu iWork. Umożliwia on dużo prostsze i szybsze tworzenie dokumentów wzbogaconych o tabele i wykresy. 

Zaletą narzędzia Pages przeznaczonego do tworzenia i edycji tekstu jest intuicyjna obsługa. Zintegrowane systemy umożliwiają swobodne przełączanie się pomiędzy poszczególnymi narzędziami, które oferuje system macOS i iOS. Edytor tekstu jest wyposażony w zaawansowane funkcje pozwalające na tworzenie dokumentów o profesjonalnym wyglądzie, pozwalającym na wprowadzanie nawet skomplikowanych danych np. w postaci wzorów. Dlaczego jeszcze warto wybrać Pages?

Edytor tekstu Pages od Apple

Dostęp z każdego urządzenia

Jedną z zalet edytora tekstu od Apple jest jego integracja z tzw. chmurą, czyli iCloud. Pozwala to na przechowywanie i bieżącą synchronizację Twoich dokumentów również na innych urządzeniach, a także swobodny dostęp do nich w dowolnym momencie. 

Dostęp do całego ekosystemu Apple – iWork

Pages wchodzi w praktyczny system iWork, będący zestawem zintegrowanych narzędzi przeznaczonych do sprawnego tworzenia i edycji dokumentów, tj. arkusz kalkulacyjny oraz Keynote, czyli programu przeznaczonego do tworzenia prezentacji. To praktyczne rozwiązanie oferowane przez Apple spełni oczekiwania użytkowników domowych, jak i profesjonalistów zawodowo zajmujących się tworzeniem i edycją dokumentów.

Szablony dla małych firm

Ciekawą opcją, którą umożliwia Pages, jest dostępność szablonów dla małych firm. To doskonały sposób, aby efektywnie zaprezentować swoje usługi lub produkty. Szablony umożliwiają wykonanie materiałów marketingowych oraz dokumentów firmowych. Edytor tekstu oferuje gotowe wzory oraz szablony, dzięki którym można znacząco przyspieszyć proces tworzenia ważnych dokumentów.

Połączenie edytora dokumentów z arkuszem kalkulacyjnym

Dzięki połączeniu Pages z arkuszem kalkulacyjnym można znacząco usprawnić pracę z różnymi rodzajami danych i treści umieszczonych w danym projekcie. To rozwiązanie umożliwia sprawne tworzenie opisów, artykułów wzbogaconych o listy i tabele. Arkusz kalkulacyjny w połączeniu z Pages pozwala również na wykonanie estetycznie wyglądających wykresów.

Cena

Pages to praktyczne narzędzie dostępne na urządzeniach Apple, dlatego wszyscy użytkownicy mają do niego darmowy dostęp, umożliwiający wykorzystanie podstawowych funkcji edytora tekstu bez obawy o dodatkowe koszty. Jednak w związku z tym, że jest zintegrowany z iCloud, w zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na zakup większej pojemności w chmurze. Ceny zaczynają się od 4,99 zł za 50 GB do 49,99 zł za 2 TB.

Word czy Pages? Co wybrać?

Bez wątpienia do najpopularniejszych narzędzi do tworzenia dokumentów zalicza się Microsoft Word i Pages od Apple. Dlatego warto przyjrzeć się im bliżej, aby porównać funkcje i możliwości, które oferują. To pozwoli Ci wybrać narzędzie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Microsoft Word

  • Uniwersalność: ze względu na swoją uniwersalność Microsoft Word cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Jest standardowym edytorem tekstu oferującym wiele możliwości, dlatego ma uniwersalne zastosowanie wśród użytkowników prywatnych i przedsiębiorców.
  • Funkcje: w Microsoft Word możesz korzystać z przydatnych narzędzi przeznaczonych do formatowania i edycji tekstu. Dzięki nim szybko i sprawnie przygotujesz tabele i wykresy. 
  • Integracja z pakietem Office: jeżeli jesteś użytkownikiem innych funkcjonalnych narzędzi wchodzących w skład Microsoft Office, to decydując się na ten edytor tekstu, możesz znacząco uprościć zarządzanie poszczególnymi dokumentami.
  • Szablony: Microsoft Word oferuje użytkownikom wybór gotowych szablonów umożliwiających tworzenie różnorodnych dokumentów firmowych i nie tylko.
  • Cena i dostępność: Word wchodzi w pakiet Microsoft Office, który jest płatny (299,99 zł za rok).

Pages

  • Integracja z systemem Apple: edytor tekstu Pages perfekcyjnie współpracuje z urządzeniami od Apple, co ułatwia edycję i przegląd dokumentów na sprzęcie tej marki.
  • Bezproblemowa obsługa: Pages jest niezwykle intuicyjny w obsłudze, dlatego spełni oczekiwania nowicjuszy w dziedzinie narzędzi Apple.
  • Wspólna edycja użytkowników: jest to narzędzie do tworzenia dokumentów oferujące możliwość współpracy w czasie rzeczywistym kilku użytkowników. Dzięki temu można tworzyć i edytować treści zespołowo.
  • Szablony: Pages również oferuje gotowe szablony pozwalające na szybkie i estetyczne tworzenie dokumentów o unikalnym wyglądzie.
  • Cena: Pages jest darmowy dla użytkowników Apple. Korzystanie z niego nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, a dostęp do niego jest bezterminowy.

Oba przedstawione narzędzia do edycji tekstów wykazują wiele zaawansowanych możliwości. Każde z nich ma swoje mocne strony i z pewnością spełni oczekiwania różnych grup użytkowników. Jednak Pages wyróżnia się swoją intuicyjną obsługą, integracją z ekosystemem Apple oraz darmową możliwością użytkowania.

Czy Pages to dobry program do redakcji tekstu?

Kierując się wcześniej wymienionymi zaletami wynikającymi z możliwości, jakie daje Pages od Apple, można wnioskować, że jest to narzędzie, które sprawdzi się do redakcji tekstu. Z pewnością jest odpowiednie dla osób ceniących prostotę obsługi, integrację między urządzeniami oraz wszechstronne zastosowanie.